Relacje
poniedziałek, 03 sierpień 2015 13:58

"Od najniższego do najwyższego" - relacja z wycieczki KTP PTTK Przygoda (05.07.2015)

Pamięci Krzysztofa Wilczyńskiego

W niedzielę 5 lipca br. Stowarzyszenie „Ziemia Świętokrzyska” oraz Klub Turystów Pieszych „Przygoda” było organizatorem wycieczki pieszej pn. „Od najniższego do najwyższego punktu w Kielcach”. Okazją do tej wycieczki była 20 rocznica tragicznej śmierci w Alpach kol. Krzysztofa Wilczyńskiego - prezesa Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach i członka założyciela naszego Klubu. Ponieważ kol. K. Wilczyński był geodetą i zapalonym turystą, takie przyjęliśmy motto wycieczki.

Pamieci Wilczyskiego2 compressor

Jacek Skrzypczak prezentuje najniżej położony punk
na terenie Kielc.

Wycieczkę poprowadził Jacek Skrzypczak - znany kielecki przewodnik i wiceprezes Stowarzyszenia Ziemia Świętokrzyska. Wędrówkę rozpoczęliśmy na ul Chorzowskiej w Kielcach. To tutaj niedaleko od podziemnego przejścia pod torami kolejowymi, znajduję się najniżej położony punkt na terenie Kielc. Położony jest on na wysokości 230m n.p.m.

Wędrówkę kontynuowaliśmy uroczymi górskimi ścieżkami Pasma Posłowickiego a później Pasma Dymińskiego. Mimo panującego upału, wędrówka leśnymi duktami była przyjemnością.

Podczas przerwy na odpoczynek, uczestnicy zapoznali się z życiorysem kol. K . Wilczyńskiego przedstawionym przez piszącego te słowa i okolicznościami wypadku w Alpach omówionymi przez wdowę po kol. Krzysztofie - kol. Anię Wilczyńską. Wędrówkę zakończyliśmy na szczycie Telegrafu - najwyższym wzniesieniu w granicach administracyjnych Kielc o wysokości 406 m n.p.m. Po zejściu ze szczytu zatrzymaliśmy się w barze obok dolnej stacji wyciągu narciarskiego aby się nieco ochłodzić przy panującym upale i zakończyć wycieczkę. Wzięło w niej udział 23 osoby.

Pamieci Wilczyskiego1 compressor

Na szczycie Telegrafu - najwyżej położonym punkcie Kielc (406 m n.p.m.)

Tekst i zdjęcia: Jerzy Pabian

 

 Pamieci Wilczyskiego3 compressor

Pamieci Wilczyskiego4 compressor

Pamieci Wilczyskiego5 compressor

Pamieci Wilczyskiego6 compressor

Pamieci Wilczyskiego8 compressor

Pamieci Wilczyskiego9 compressor

 

Zapisy na wycieczki

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
12
13
14
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
 

Pogoda Kielce z serwisu