Relacje
piątek, 25 grudzień 2015 16:12

Relacja z II Rajdu Barbórkowego KTP PTTK "Przygoda" (06.12.2015)

rajd barborkowyW dniu 6 grudnia 2015 r. Klub Turystów Pieszych "Przygoda" wspólnie z "Gazetą Wyborczą" zorganizował wycieczkę na trasie Białogon - Góra Brusznia - Karczówka. W Białogonie przywitanie licznych (ok 80 osób) uczestników wycieczki i spotkanie z panem Janem Jasińskim, byłym wieloletnim dyrektorem Kieleckiej Fabryki Pomp. Pan Jan zaprosił nas do wnętrza zbudowanego w zakopiańskim stylu drewnianego kościółka pw Przemienienia Pańskiego. Tam opowieść o historii Białogona i kościółka i ruszamy dalej do izby tradycji KFP i na zwiedzanie zakładu.
Ciekawych opowieści pana Jasińskiego wszyscy wysłuchali z zainteresowaniem. Pan Jan musiał odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących zakładu i Białogona.

Podziękowaliśmy panu Janowi gromkimi brawami i dalej na krótką trasę w kierunku Karczówki. Na skrzyżowaniu przy ul Siedem Źródeł wycieczka się rozdzieliła. Ci co nie obawiali się błota ruszyli czerwonym szlakiem przez górę Brusznię, a pozostali ul. Chłopską obok cmentarza. Grupy spotkały się na Karczówce, gdzie część uczestników wzieła udział w Barbórkowej Mszy Świętej.

W wycieczce uczestniczył m.in znany rzeźbiarz Sławomir Micek, grupa uczestników miała okazję podziwiać jego dzieło pomnik ojca Kolumbina Tomaszewskiego - "strażnika Karczówki".
Wycieczkę prowadzili Janusz Kędracki -"Gazeta Wyborcza" i Andrzej Toporek KTP "Przygoda". Należy tylko sobie życzyć, aby równie ciekawe wycieczki barbórkowe były kontynuowane w następnych latach.

Tekst: Andrzej Toporek
Zdjęcia: Kazimierz Sławiński


 

 

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
7
8
12
13
15
16
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
 

Pogoda Kielce z serwisu