Relacje
czwartek, 14 styczeń 2016 15:52

Relacja z Sylwestrowej i Noworocznej wycieczki Klubu Turystów Pieszych "Przygoda" (2015/2016)

Od wielu lat witamy Nowy Rok na szlaku. W Sylwestra spotkaliśmy się na szczycie Pierścienicy, aby przy wspólnym ognisku przywitać Nowy Rok toastem wzniesionym kieliszkiem szampana. Warto przypomnieć, że czynimy to od bardzo, bardzo dawna. Jak zwykle spotkanie poprzedziła nocna wycieczka.Tym razem przywędrowaliśmy na Pierścienicę z Bukówki przez górę Telegraf i górę Hałasa.
Na pętli MPK na Bukówce stawiła się liczna gromada amatorów nocnej wędrówki. Zachęcała do tego ładna, mroźna pogoda. Mróz był na prawdę niewielki (informacja dla tych, co nie wyszli z domu).

Trasę przejścia zaproponował i wycieczkę poprowadził kol. Kazimierz Sławiński. Nikogo po drodze w ciemności nie zgubił. Wszyscy dotarli do celu w doskonałych humorach. Zrobił to perfekcyjnie. O uczestników wycieczki również zadbali koledzy Krzysiek i Tomasz. Pomagali organizatorowi też później.

Na miejscu czekała na nas miła niespodzianka, a nawet kilka niespodzianek. W rogu polany stała ładnie przystrojona choinka. W pobliżu przygotowane było i dobrze zabezpieczone mnóstwo drewna na ognisko. Ognisko zapłonęło błyskawicznie. Paliło się super. O północy nasz przewodnik wyciągnął szampana. Dla wszystkich wystarczyło! Miał też nagrody dla osób, które pierwszy raz z nami wędrowały w Sylwestra. Okazało się, że jest tylko jedna taka osoba. Otrzymała w prezencie przewodnik po naszym województwie.
Przy ognisku spotkało się ponad 50 osób. Pogoda dopisała, powietrze było super przezroczyste i dzięki tej okoliczności fajerwerki nad Kielcami wyglądały fantastycznie. Sami też kilka odpaliliśmy.

 
  Następnego dnia, czyli 1 stycznia, odbyła się wycieczka "Na powitanie Nowego Roku" z Ameliówki przez góry Dąbrówkę i Klonówkę do Masłowa. Przy mroźnej, słonecznej pogodzie wędrówka tym wyjątkowo urokliwym fragmentem czerwonego szlaku im. E. Massalskiego była prawdziwą przyjemnością. Po drodze uczestnicy wycieczki odwiedzili pewien ciekawy obiekt na zboczu Klonówki. W miejscu gdzie doszło 19 września 1957r. do katastrofy lotniczej, w której zginęło 2 doświadczonych lotników (Z. Abramowski i A. Jankowski) z aeroklubu kieleckiego postawiono krzyż. Okoliczności tego zdarzenia uczestnikom wycieczki przybliżyli przewodnicy: Renata Tomczyk i Andrzej Toporek. Dziękuję w imieniu nas wszystkich. Z tamtego miejsca był już tylko krok do Diabelskiego Kamienia, u stóp którego przewidziany był odpoczynek. Nie zabrakło ogniska, toastów i życzeń wielu udanych wędrówek i łaskawej pogody przez najbliższy rok i aby można było spotkać się znowu w zdrowiu i szczęściu za rok.
Wycieczkę prowadziłam z pomocą Uli Zychowicz, która czuwała nad grupą z drugiego jej końca.


Życzę Wszystkim wielu radosnych wspólnych wypraw.  Do siego roku!

Tekst: Anna Hendler
Zdjęcia:

Anna Hendler

  Marcin Duda

 

 

 


 

Wielkie podziękowania dla kol. Grzegorza Krochmala za pomoc w przygotowaniach do Nocnego Rajdu Sylwestrowego 

Kazimierz Sławiński


Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
7
8
12
13
15
16
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
 

Pogoda Kielce z serwisu