Relacje
niedziela, 03 maj 2015 12:41

Fotorelacja z XI Supermaratonu Pieszego - Twardziel Świętokrzyski 2015

W dniach 30 kwietnia i 1 maja po raz jedenasty odbył się Ogólnopolski Maraton Pieszy po Górach Świętokrzyskich pn. „Jedenasty Unijny”. Organizatorami Unijnego byli: pomysłodawca i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego - Ryszard Łopian, Komandor Supermaratonu – Andrzej Żeleźnikow. Całą trasę doskonale oznakował Dariusz Zmorzyński. Swoją „cegiełkę” w organizację i przebieg tej imprezy włożył też nasz klub.

 

 Głowną impezą, skupiającą największą uwagę był "Twardziel Świętokrzyski". Na miejscu startu w Gołoszycach stawiło się blisko 150 osób z całej Polski gotowych przebyć 100 kilometrową trasę do Strawczynka w czasie 22 godzin.  Wśród uczestników Twardziela znalazło się również 5 członków KTP PTTK „Przygoda”. Należy także podkreślić wielkie zaangażowanie kilku "naszych" osób obecnych od startu, przez punkty kontrolne, aż do mety. Kol. Katarzyna Rak, Mirosław Kubik, Krzysztof Kowalski, Mirosław Kołodziej, Tomasz Brzozowski, Mirosław Szczygieł oraz wiele osób związanych ze świętokrzyskim Oddziałem PTTK. Te same twarze widoczne w kilku miejscach trasy.

       Oprócz maratonu na 100km odbywała się Unijna 50-tka, której uczestnicy pokonywali drugą część trasy (z Ameliówki do Strawczynka). I również tutaj kilka osób z naszego klubu było obecnych. Wszyscy uczestnicy KTP PTTK "Przygoda" przebyli swój dystans w założonym przez organizatorów limicie czasu.

Nasi tegoroczni Twardziele:

  • Marta Faliszewska
  • Anita Karcz
  • Grzegorz Krochmal
  • Lech Segiet
  • Kazimierz Sławiński

 

Unijną 50-tkę pokonali:

  • Urszula Zychowicz
  • Szczepan Jarosz
  • Grzegorz Kurek

 

GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia: Mirosław Kołodziej i Mirosław Kubik

Tekst: Kazimierz Sławiński

GALERIA1

 

GALERIA2

Więcej zdjęć z tej imprezy dostępnych w galeriach autorów https://www.dropbox.com/sh/ly4fk8gojjqw9uk/AAD0zW5ps6hr_r7eNZKNFnlUa?dl=0#   oraz   https://picasaweb.google.com/108530987409787551277/XIUnijny?authkey=Gv1sRgCM7_9Lf_gN_i7wE#

Czytany 3146 razy

Kalendarz Imprez