Relacje
niedziela, 04 czerwiec 2017 16:11

Relacja z XXXVII Rajdu Baby Jagi (28.05.2017)

W niedzielne przedpołudnie, 28 maja 2017 roku w Parku Miejskim zebrali się uczestnicy zwoływanego corocznie, już 37 raz Rajdu Baby Jagi. Dzieci przyprowadziły swoich opiekunów ( a może odwrotnie ) aby razem powędrować, pośpiewać i pobawić się. Zawsze jest to okazja do poznania nowych koleżanek i kolegów, zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego, zwłaszcza, że grupę poprowadzą doświadczeni przewodnicy: Grażyna Dziółko, Anna Wilczyńska i Marta Tomaszewska.
W tym roku dołączyli do grupy harcerze z Hufca Kielce Południe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe butony i po zrobieniu pamiątkowej, grupowej fotografii, w towarzystwie dwóch Czarownic i małej Czarowniczki można było wyruszyć w drogę.

dscn8094cTrasa tego barwnego korowodu wiodła przez park, koło stawu a potem przez Skwer Harcerski im. Szarych Szeregów na łąkę koło Kadzielni. Tam „rozbiliśmy obóz”, Mali uczestnicy tej wyprawy ochoczo zabrali się do konsumowania posiadanych kanapek i napojów. Były też słodycze od Organizatorów. Po krótkim odpoczynku była okazja do wykazania się wiedzą w konkursie zagadek, w którym to dzieci chętnie uczestniczyły. Dalsza wędrówka też przebiegła sprawnie. Koło amfiteatu na Kadzielni, a potem ul. Szczepaniaka wszyscy dotarli na plac koło parku linowego na Stadionie.
Tam inicjatywę przejęli harcerze i pięknie zabawiali małych uczestników rajdu. Oni też, poprowadzili wszystkich dalej, do celu wędrówki. Po drodze niespodziewanie nadleciała na swojej miotle najprawdziwsza Baba Jaga. Ale jakoś nikt się nie przestraszył, raczej więcej było śmiechu. I tak to razem wszyscy dotarli do turystycznej wiaty, gdzie na uczestników rajdu czekały dalsze atrakcje.


W miejscu dalszej zabawy na dzieci czekało już rozpalone ognisko i oczywiście muzyka. Po trudach wędrówki wszyscy chętnie rozgościli się pod wiatą, aby się posilić. Nie potrzeba było jednak dużo czasu, aby dzieciaki były gotowe do dalszej zabawy. Po powitaniu uczestników przez Prezesa “Przygody” Andrzeja Toporka zaczęły się pląsy i zabawa przy muzyce naszego niezawodnego didżeja Mirka Kubika.

dscn8143Harcerze, wykorzystując przyniesione rekwizyty organizowali bardzo fajne zabawy, w których dzieciom towarzyszyła Baba Jaga wymachując miotłą. Było przy tym mnóstwo śmiechu i radości. Sporo rozrywki dostarczył nam jeden z uczestników (zapomniałam jak ma na imię), który wręcz wyrwał Mirkowi mikrofon i zaczął śpiewać refren piosenki “wyginam śmiało ciało”. Śpiewałby tak pewnie w nieskończoność, gdyby nie to, że z głośników popłynęła właśnie ta melodia. Młody artysta oddał więc prowadzącemu imprezę mikrofon i zaprezentował bardzo dynamicznie swoje umiejętności taneczne, w których usiłowała mu dorównać Baba Jaga, a my mieliśmy mnóstwo radości.

Dzieciaki zostały obdarowane prezentami i słodyczami sponsorowanymi przez:
Urząd Miasta Kielce
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Teatr Lalki i Aktora “Kubuś”
Muzeum Zabawek i Zabawy
Centrum Nauki Leonardo da Vinci
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct
Spółdzielnia Spożywców “Społem”
Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach

dscn8150


Grażyna Dziółko - Komandorka Rajdu
przeprowadziła wśród dzieci konkurs wiedzy turystycznej. Dzieciaki, niekiedy przy pomocy rodziców, wykazały się sporą dawką wiedzy, za co obdarowane zostały biletami wstępu do obiektów kulturalnych, naukowych i sportowych, za które dziękujemy darczyńcom.
W takiej rodzinnej, radosnej atmosferze, przy pięknej pogodzie przebiegł 37 Rajd Baby Jagi.

Dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji, już dziś zapraszamy wszystkich, którzy są lub czują się dziećmi, na następny, za rok.

 

Ewa Gonciarz i Andrzej Śpiewak


 Zdjęcia: Ewa Gonciarz, Mirosław Kubik i Andrzej Śpiewak

 

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30