Relacje
piątek, 29 wrzesień 2017 18:34

Relacja z "Jesiennych Pieczonek" KTP "Przygoda" (17.09.2017)

Jesienne Pieczonki z KTP PTTK „Przygoda” odbyły się już po raz kolejny. Pomimo deszczowej aury w naszej niedzielnej imprezie wzięło udział blisko 40 osób.
Trasę z Tumlina, przez Górę Grodową, Ćmińsk, Podglinie, Bobrzę pod Mur Oporowy w Bobrzy poprowadził przewodnik świętokrzyski Czesław Naporowski.
Wędrówka przebiegała w spokojnej, już trochę jesiennej atmosferze. Może nawet trochę leniwie. Oczywiście, przy tak dużym, jak w tym roku wysypie grzybów, nie zabrakło zwolenników grzybobrania, którzy co i rusz wpadali do lasu i wypadali z niego z kolejnymi okazami, przy zazdrosnym aplauzie pozostałych uczestników rajdu.

W tym czasie, pod Murem Oporowym w Bobrzy, w oczekiwaniu na wędrowców, Pan Andrzej rozpalił ognisko.
Mirek Kubik przygotował sprzęt grający, Pan Dominik Słoń z Urzędu Gminy w Miedzianej Górze wrzucił ziemniaki do ogniska i doglądał ich pieczenia. Tak spokojnie, może nawet trochę leniwie oczekiwaliśmy na uczestników rajdu.
Oczywiście, jako pierwsze dotarły Ula Zychowicz i Maria, które tanecznym krokiem dotarły pod wiatę. Mirek witał kolejnych docierających do mety.

P1810311h minWygłodzone towarzystwo rzuciło do pieczenia kiełbasek i wygrzebywania z ogniska upieczonych (spalonych) ziemniaków. Pan Dominik tłumaczył się z tych węgielków, ale tak naprawdę było, że mokre drewno najpierw nie bardzo się paliło, a potem buchnął potężny żar i ziemniaczki zostały trochę za bardzo spalone.
W środku były jednak bardzo dobre. Wystarczyło odrobinę soli i masełka i niebo w ustach!
Z całą pewnością nikomu nie groziły żadne problemy gastryczne, bo węgla było pod dostatkiem.

Posileni i napojeni uczestnicy imprezy pomalutku, zdopingowani przez Czesia Naporowskiego, zaczęli dostrzegać, że gra muzyka i można się przy jej rytmach poruszać.
Dzięki wyśmienitemu naszemy szowmenowi Mirkowi Kubikowi i wprowadzającemu klimat żywcem z Ciechocinka Czesiowi Naporowskiemu zabawa zaczęła się na całego.
Pomimo coraz bardziej agresywnych opadów deszczu, rozbawieni uczestnicy dalej pląsali. Nasz nowo nabyty, fantastyczny sprzęt grający został szczelnie okryty nieprzemakalną pelerynką i dalej grał.

P1810350 min


Ula Zychowicz tańczyła solo, ponieważ, jak to spuentował Mirek “ każda dama tańczy sama”. Mirek, jako dżentelmen, rozpostarł nad tańczącą Ulą parasol. Brawo.
Niestrudzeni tancerze Zbyszek i Janek, dzięki swojemu osobistemu urokowi, bez problemu znajdowali zwolenniczki tańca w deszczu.
W ostatniej godzinie imprezy, kiedy już opady deszczu uniemożliwiały taniec, skupiliśmy się pod malutką wiatą, gdzie rozpoczęło się spontaniczne “śpiewogranie.”
Jeszcze raz okazało się, że ludzie “Przygody” potrafią się bawić zawsze i wszędzie, niezależnie od warunków atmosferycznych.
Brawo dla 40-osobowej grupy uczestniczącej w “Pieczonkach”, brawo dla przewodnika i wodzireja Czesia Naporowskiego, brawo dla naszego operatora dźwięku Mirka Kubika!
Wielkie podziękowania dla Gminy Miedziana Góra za gościnę i reprezentującemu ją Panu Dominikowi Słoniowi, serdecznie dziękujemy za przygotowanie terenu na którym wspólnie się bawiliśmy i upieczenie ziemniaków.

Do zobaczenia na kolejnych “Pieczonkach” za rok.

Tekst: Ewa Gonciarz
Zdjęcia: Ewa Gonciarz i Andrzej Śpiewak

  

 

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
7
8
12
13
15
16
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
 

Pogoda Kielce z serwisu