Relacje
wtorek, 09 styczeń 2018 17:46

Relacja ze świątecznej wycieczki z Klubem Turystów Pieszych "Przygoda" (26.12.2017)

Świąteczna wycieczka, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, to kolejna wieloletnia już tradycja KTP PTTK „Przygoda”. Tegoroczny, świąteczny rajd poprowadził kol. Maciej Toborowicz a przebiegał on zawiłymi ścieżkami leśnymi na terenie Chęcińsko- Kieleckiego Parku Krajobrazowego.
Na miejsce zbiórki, przy Parku Linowym na Stadionie, przybyło ponad 40 piechurów- klubowiczów oraz sympatyków „Przygody”. Bardzo miło było spotkać osoby nastawione na radosną i niefrasobliwą wędrówkę oraz wspólne spędzenie czasu oraz świętowanie.

 

P2050039 min


Maciek prowadził nas naprawdę krętymi, znanymi tylko sobie ścieżkami Pasma Posłowickiego, a wszyscy byli zadziwieni tym, że jest tu tyle ciekawych miejsc do chodzenia i to w zasięgu ręki, praktycznie na terenie Kielc. Podczas wędrówki odwiedziliśmy obydwa jeziorka na terenie rez. Biesak- wiele osób było tu pierwszy raz i znowu zaskoczenie, że jest tutaj tak pięknie...
Na Przełęczy Łaskawej, odbył się świąteczny piknik. Z plecaków wyciągnięte zostały świąteczne przysmaki a panowie rozpalili ognisko, przy którym to chętne osoby smażyły kiełbaski. Oczywiście, jak to przy ognisku, nie obyło się bez śpiewania kolęd oraz piosenek turystycznych. Turystyczna biesiada trwała ok. półtorej godziny a my mogliśmy się integrować, nacieszyć swoim towarzystwem oraz wspólnie świętować drugi dzień świąt.

P2050120 min

W tym dniu wszystko dopisało: pogoda piękna, słoneczna jak na zamówienie, dobry humor oraz doborowe towarzystwo. Świąteczna wędrówka i spotkania z fajnymi ludźmi sprawiły mi wiele radości- myślę, że pozostałym uczestnikom również. Takie święta to ja rozumiem :-)
W imieniu uczestników rajdu, serdecznie dziękuję Maćkowi Toborowiczowi za przewodnictwo, wspaniałą atmosferę oraz za czas poświęcony dla klubu „Przygoda” a wszystkich świątecznych włóczykijów, co to w domu nie mogli wysiedzieć, serdecznie pozdrawiam :-)

P2050108 min

 

Tekst i zdjęcia: Joanna Burtnik


 

 

Kalendarz Imprez