Relacje
sobota, 26 maj 2018 20:50

Reacja z 52 Urodzin Klubu "Przygoda" (13.05.2018)

13 maja już po raz 52 obchodziliśmy urodziny KTP Przygoda. Na trasę wyruszyło ok. 90 osób. Autobus linii 201 z trudem nas pomieścił. A tak prezentowała się cała grupa na starcie w Sukowie:

P1840284 2 min


Pogoda dopisała wyśmienicie. Początkowo ulicą, a potem wzdłuż zbiornika w Sukowie przeszliśmy do lasu, gdzie następnie dotarliśmy do niebieskiego szlaku, który poprzez górę Otrocz doprowadził nas do Niestachowa. Po raz kolejny korzystaliśmy z gościnności tamtejszej leśniczówki. Na miejscu czekali na nas organizatorzy i prowadzący imprezę Mirek Kubik. Trochę to trwało, aby wszyscy dotarli na miejsce, bo tak liczna grupa mocno się po drodze rozciągnęła. Po chwili oddechu można było już rozpocząć cześć oficjalną. Wszystkich powitał Prezes Klubu Andrzej Toporek, a Mirek Kubik przedstawił historię klubu, jego byłych prezesów, z których kilku było wśród nas.

Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” przyszedł czas na zdmuchnięcie urodzinowych świeczek na torcie przygotowanym przez Ewę Gonciarz.

P1840326 min


Przy takich wydarzeniach zawsze jest okazja do uhonorowania szczególnie wyróżniających się członków Klubu. I tak było tez tym razem.
Odznakę 50 lat w PTTK otrzymali: Jerzy Epsztajn, Jacek Grzybała, Andrzej Guska. Dekorowali: Kazimierz Micorek, Prezes Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Świętokrzyskiego i Jerzy Pabian Honorowy Członek PTTK. Wcześniej 30.04 taką odznakę otrzymał Ryszard Łopian podczas otwarcia imprezy Twardziel Świętokrzyski. Odznakę wręczał Mirosław Kubik.
Dyplomy " Za zasługi dla Oddziału Świętokrzyskiego PTTK " otrzymały : Ewa Gonciarz, Bożena Kmiecik, Urszula Łukaszyk i Beata Lisowska. Dyplomy wręczali Kazimierz Micorek i Jerzy Pabian.

P1840340 min

 

Po raz pierwszy wręczono odznaki " Długoletni członek Klubu Turystów Pieszych PTTK" Przygoda". Otrzymali je z okazji :
10 - lecia: Anna Hendler , Małgorzata Kubik, Mirosław Kubik, Stefan Kulczycki, Jadwiga Łopian, Anna Sendek, Urszula Zychowicz;
20 - lecia: Henryk Domagała, Zofia Franczak, Ryszard Łopian, Jerzy Pabian, Andrzej Sokalski;
30 - lecia: Jerzy Epsztain, Jacek Grzybała, Andrzej Guska, Jan Kowalczyk, Kazimierz Micorek, Michał Paszkowski, Bogdan Sitarski, Ewa Wągrowska.
Odznaki wręczał Kazimierz Micorek, a Kol. Micorkowi odznakę wręczył Jerzy Pabian.

Po tych oficjalnych dekoracjach przyszedł czas na przyjecie do Klubu nowych członków. Kolega Kazik Sławiński sprawnie „wprasował” do Przygody trzech nowych członków KTP „ Przygoda”
Powitaliśmy w naszych szeregach: Mirosławę Banak, Aleksandra Sikorę i Tadeusza Śmiecha
Mamy nadzieję, że nowi członkowie dołączą do naszej „koszulkowej paczki”.

P1840543 min

 

Potem przyszedł czas na oczekiwaną biesiadę i tańce. Kol. Mirek Kubik zadbał jak zwykle o oprawę muzyczną, przygotował też śpiewniki. Zarząd zadbał o ognisko i kiełbaskę. Napoje przynieśliśmy sami . Bawiliśmy się świetnie, ale wszystko co dobre kiedyś się musi skończyć. Około 18–ej wsiedliśmy do wynajętego autokaru i wróciliśmy do Kielc.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Śpiewak


 

Kalendarz Imprez